30 Mart Cumartesi saat 12.00'de yapacağımız Mor Muhabbet'te Burcu Çolak’la Mor Çatı sığınağında çocuklarla çalışmayı konuşuyoruz.

Sığınak çalışmasında çocuklar kadınların şiddetten uzaklaşarak yeni hayat kurmalarının içinde oluyor çoğu zaman. Çocuklarla çalışmak hem kadınlarla çalışmanın gerektirdiği hem de sığınakta birlikte yaşamın özneleri olan çocuklar için şiddetsiz, eşit, görünür var olma koşullarının birlikte oluşturulduğu bir alan.

Bu yeni yılın ilk Mor Muhabbet'inde sizlerle 19 yıldır feminist yöntemlerle yürütülen 'Sığınaklar ve Dayanışma Merkezleri Kurultayı' konuşmak istiyoruz. 28 Ocak Cumartesi saat 17:00'da, Mor Çatı Dayanışma Merkezinde.

10 Aralık Cumartesi saat 17.00’de, Mor Çatı Dayanışma Merkezi’nde; Katip Mustafa Çelebi Mah. Anadolu Sok. No:23 D:7-8 34433 Beyoğlu / İstanbul 

Her sabah başka kötü bir haber ile uyansak da, Mor Muhabbetlerimiz’e devam edip, 12 Kasım 2016 Cumartesi günü saat 17.00’de Yazar Gülfer Akkaya ile 2011 yılında çıkmış olan ancak güncelliğini koruyan kitap çalışması ''Sanki Eşittik - 1960-70'li Yıllarda Devrimci Mücadelenin Feminist Sorgusu''na ışık tutacağız. Gelin, hep birlikte kadın mücadeleleri ve tarihini konuşalım, tartışalım, farklı perspektiflerden bakalım.

09 Ekim Pazar günü, saat 17.00’de, hepinizi Mor Çatı gönüllüsü Didem Battal ile kitap çalışması 'DİLDEKİ  SUÇ - Atasözleri ve Deyimlerde Toplumsal Cinsiyetçilik' hakkında konuşmaya ve tartışmaya, deneyim ve fikir paylaşmaya davet ediyoruz

Kadıköy Potlaç pazarında Mor Çatı standı ertelendiği için Mor Muhabbet ile bu Cumartesi, 11.06. saat 16.00’da bizim Taksim'deki Mor Çatı Dayanışma Merkezimizde buluşacağız!