Şiddetle yüz yüze olan kadınlarla dayanışmayı sürdürmek, aile içindeki şiddete karşı mücadeleyi yaygınlaştırmak amacıyla 1990’da kurulan Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı

14 Eylül Pazar günü saat 13.00’de Maçka Demokrasi Parkı'nda Mor Çatı gönüllüsü kadınlar piknik organizasyonunda bir araya gelecek. Sonbaharı bir araya gelerek ve keyifli sohbetlerle karşılamak, birbirimize güç ve enerji vermek istiyoruz.

Mor Çatı gönüllüsü olmak isteyen kadınları daha yakından tanımak ve Mor Çatı’yı konuşmak için, 8 Şubat Cumartesi günü 13:00-17:00 arasında Cezayir Restoran'da buluşuyoruz!

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü kapsamında katılacağımız paneller: 25 Kasım 13 Saat: 10.15-11.15 “Kadınız, Sendikalıyız, Şiddete İsyandayız!” Paneli- Petrol İş Sendikası Genel Merkezi Konuşmacılar: Feride Güneri ve Gülsun Kanat / Saat: 14.00-16.00 “Modern Yaşamda Kadına Şiddet“ Paneli- Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsü C Blok Konferans Salonu Konuşmacı: Nacide Berber

Uzunca bir aradan sonra yeniden Tüyap Kitap Fuarı’ndayız. 4. salon ve 232 no'lu standımızda “Şiddete Karşı Anlatılar” kitabının yazarları da bizlerle birlikte olacak. Fuarda ayrıca feminist yayıncılık ve Türkiye kadın tarihi yazımı üzerine iki etkinlik de düzenliyoruz. Detaylı bilgileri aşağıda bulabilirsiniz. Hem etkinliklere hem de standımıza siz Mor Çatı Gönüllüleri ve Dostlarını bekliyoruz.

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulunun davetiyle kadına yönelik şiddet ve şiddetle mücadelede destek mekanizmaları, 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun ve uygulamaları hakkında konuşmak üzere öğrencilerle buluşuyoruz.